Wybierz interesujące Cię szkolenie:


  Zobacz przykładową etiudę warsztatową:

Weź udział w warsztatach


Jeżeli chcesz wziąć udział w stacjonarnych warsztatach filmowych w charakterze uczestnika, ta strona jest dla Ciebie.


Gdzie organizujemy warsztaty filmowe?

Generalnie nasze warsztaty filmowe organizujemy w Krakowie. Jednakże jeśli okaże się, że z danego regionu Polski zbierze się grupa chętnych do udziału w naszych warsztatach, to na pewno zawitamy tam ze swoją ofertą, dlatego nawet jeśli masz daleko do Krakowa, zostaw na siebie namiar.


Kiedy odbywają się warsztaty?

Warsztaty filmowe OFFmaster odbywają się z założenia raz na dwa miesiące. Mogą odbywać się częściej jeśli zbierze się odpowiednia grupa chętnych.


Do kogo adresowane są warsztaty?

Uczestnikiem warsztatów może być każda osoba w wieku od 15 lat wzwyż, która wykazuje zainteresowanie filmem. Zajęcia będą atrakcyjne zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tworzeniem prostych filmików, jak i dla wymagających filmowców, którzy chcą udoskonalić warsztat realizacyjny.

Prowadzący

Wiktor Obrok
Michał Kołdras
Reżyser, scenarzysta, operator, wykładowca
Operator kamery i montażysta

Realizował liczne projekty filmowe i teatralne. Wyróżniony w krakowskim konkursie „ośmiu wspaniałych” za prowadzenie warsztatów aktorskich dla młodzieży. Brał udział w realizacji m.in. takich filmów jak: Skazany na Bluesa, Dzień Gniewu, Przygody Wojaka Szwejka, Przygody Mistrza Twardowskiego, Siódmy Pokój, Złoto Dezerterów. Wykładowca w szkole teatralnej Teatru Słowa i Tańca Jadwigi Klimkowicz. Współzałożyciel szkoły filmowej dla kina niezależnego studia filmowego Gwardian. Zrealizował liczne offowe produkcje filmowe, teledyski, etiudy fabularne.

Od kilku lat profesjonalnie zajmuje się produkcją filmową jako operator filmowy, współpracując w tym zakresie z takimi mediami, jak TVP Kraków, Onet Podróże, czy Wirtualna Polska. Prowadzi serwis internetowy Kinoamatorskie.pl, który patronuje piętnastu festiwalom filmowym w Polsce. Zdobył główną nagrodę w konkursie na VIDEO biznes organizowanym przez firmę Divante. Zrealizował wiele edycji warsztatów filmowych na terenie całej Polski.

Poruszana problematyka


Wykłady, prezentacje i ćwiczenia z zakresu niezbędnych zagadnień:

 • Filmowanie lustrzanką cyfrową VDSLR oraz kamerą typu handycam.
 • Prawidłowe ustawienia kamery/lustrzanki do realizacji filmowych.
 • Dobór optyki i systemy stabilizacji obrazu.
 • Oświetlenie w filmie i zasady modelowania światłem.
 • Warsztat dźwiękowca.
 • Reżyseria i opowiadanie obrazem.
 • Podstawy scenopisarstwa i poszukiwanie inspiracji.
 • Przegląd i omówienie filmów przyniesionych przez uczestników - przynieś swój film!
 • Podstawowe elementy dziennikarstwa w realizacjach reporterskich - setka, wywiad.

Zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje


Poznaj opinie uczestników poprzednich edycji:

Krzysztof: "Na warsztaty OFFmaster jechałem z pewnym niepokojem. Nie wiedziałem czego mogę się spodziewać i czy nie stracę tylko czasu. Teraz wiem, że była to najlepsza inwestycja jaką mogłem zrobić. Mnóstwo fachowej wiedzy, zarówno teoretycznej - w pierwszym dniu, jak i praktycznej - na planie filmowym w drugim dniu."

Magda: "Pierwszego dnia dowiedziałam się takiej ilości przydatnych rzeczy, że moje notatki w zeszycie zajmują około 20 stron! Prowadzący rewelacyjni, mówili rzeczowo, konkretnie, angażowali się i przekazywali dużo pozytywnej energii."

Monika: "Zdecydowanie najlepsze warsztaty na jakich byłam. Dowiedziałam się wszystkiego, co było mi potrzebne i to w dwa dni! A najbardziej się cieszę, że oszczędzę tyle kasy kupując tylko ten sprzęt, który faktycznie mi się przyda."

Zainteresowany? Zostaw do siebie kontakt


Dzięki wypełnieniu poniższego formularza:

 • zostaniesz poinformowany o wszystkich organizowanych przez nas warsztatach filmowych,
 • nasza oferta będzie dopasowana do Twoich oczekiwań,
 • możesz być pewien, że nie przekażemy Twoich danych żadnej zewnętrznej firmie,
 • otrzymasz 5% zniżki przysługującej wyłącznie subskrybentom!
JESTEM ZAINTERESOWANY WARSZTATAMI
 
Imię i nazwisko
Miejscowość
Telefon
E-mail
Twoje doświadczenie
i oczekiwania
   
stat4u