Wybierz interesujące Cię szkolenie:


  Zobacz przykładową etiudę warsztatową:

Warsztaty dziennikarsko-filmowePołączenie elementów dziennikarstwa i operatorki filmowej ma kluczowy wpływ na jakość zarejestrowanego materiału w realizacji telewizyjnej. Jeżeli dziennikarz nie rozumie specyfiki działania filmowca, nigdy nie uda mu się w pełni wykorzystać potencjału tkwiącego w kamerze.

Nasze warsztaty dziennikarsko-filmowe są skierowane do osób, które chciałyby w przyszłości zajmować się dziennikarstwem telewizyjnym. Oferta zawiera spojrzenie na tę problematykę z dwóch stron: ze strony dziennikarza i ze strony operatora kamery, z którym dziennikarz realizuje swoje materiały. O przykładowych ćwiczeniach wykonywanych podczas tych zajęć mogą Państwo przeczytać poniżej

Proponowane ćwiczenia:

  • autoprezentacja przed kamerą - ćwiczenia z zakresu mowy ciała, emisji głosu, kontaktu wzrokowego, postawy, wyboru tła i sposóbów radzenia sobie ze stresem,
  • setka dziennikarska - ustawienia dziennikarza przy setce, wywiadzie - omówienie kontrplanów i przebitek,
  • mikroport i mikrofon - ćwiczenia z profesjonalnym sprzętem używanym przez dziennikarzy telewizyjnych,
  • dziennikarz i operator - omówienie praktycznych elementów współpracy tego duetu,
  • realizacja newsa z wypadku drogowego - uczestnicy warsztatów opracowują konspekt newsa, odgrywają zaimprowizowaną scenkę wypadku drogowego, a ekipa TV realizuje newsa.
  • sonda uliczna - uczestnicy w zespole: operator-dziennikarz, próbują przekonać przechodniów do uczestnictwa w krótkiej sondzie. Chętnym zadają 3 ustalone wcześniej pytania.

ZOSTAW SWOJE DANE, A MY SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ
 
Imię i nazwisko
Telefon
   
stat4u