Wybierz interesujące Cię szkolenie:


  Zobacz przykładową etiudę warsztatową:

Warsztaty filmowe dla młodzieży w wieku 10 - 18 lat
Dorastający filmowiec to osoba, która ciągle poszukuje technik i możliwości realizacji swojej wizji. W pewnym momencie okazuje się, że teoretyczna wiedza zawarta w wielu publikacjach przestaje wystarczać. Pojawia się wtedy naturalna potrzeba poszukiwania praktycznych rozwiązań, które można skonsultować z doświadczonymi filmowcami.

Warsztaty filmowe dla młodzieży to właśnie szansa na prawdziwie praktyczne zajęcia z operowania językiem filmu. Młodzi filmowcy, korzystając z profesjonalnych narzędzi, posiądą wiedzę, która będziem miała bezpośrednie przełożenie na jakość realizowanych filmów. Ten rodzaj warsztatów to przypomnienie podstawowych elementów tworzących film i szczególny nacisk na wytworzenie potrzebnych umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowym scenariuszem tego typu zajęć:

Spotkanie pierwsze - kompendium wiedzy filmowca

  • zapoznanie uczestników z zagadnieniami teoretycznymi dotyczącymi filmu, czyli m.in. odpowiedź na pytania: czym jest scenariusz? Jak stworzyć prosty scenariusz filmu krótkometrażowego? Jakie wyróżniamy plany filmowe i czym one się różnią oraz do czego służą? Jak poprawić obraz i dźwięk w filmie?
  • ustalenie z grupą tematu realizowanego filmu i wspólna budowa osi scenariusza w ramach burzy mózgów.

Spotkanie drugie - praca na planie

  • Podczas realizacji, grupa zostanie podzielona na reżyserów, operatorów kamery, dźwiękowców, aktorów, statystów i kierowników planu. Wspólnymi siłami zespół filmowy będzie tworzyć surowy (niepomontowany) materiał, z którego później powstanie film.
  • Uczestnicy pracują na sprzęcie wykorzystywanym na co dzień do profesjonalnej produkcji filmowej (kamery, mikrofony, statywy, udźwiękowienie, oświetlenie)

Spotkanie trzecie - montaż i premiera filmowa

  • Projekcja filmu oraz panel dyskusyjny dotyczący samych warsztatów oraz ich efektu.
  • Jeżeli warunki na to pozwalają, częścią tego etapu są również zajęcia z montażu filmowego. Uczestnicy wykonują ćwiczenia mające na celu zaprzyjaźnienie się z oprogramowaniem służącym do montażu filmowego.

ZOSTAW SWOJE DANE, A MY SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ
 
Imię i nazwisko
Telefon
   
stat4u